Gospodarstwo
AGROturystyczne
T.S. Przybylscy

62-403 Giewartów,
ul. Lotników Polskich 2
tel. 063 276 61 36,
kom. 0 602 757 398
mail : umania@giewartow.com
    Atrakcje

Giewartów :

Walorem Giewartowa jest przede wszystkim zdrowe powietrze i czysta woda jeziora Powidzkiego .
Nad brzegiem jeziora znajdują się :

- liczne kąpieliska oraz 2 plaże z rozległym i piaszczystym dnem z pomostami oraz trzema boiskami do siatkowej piłki plażowej - ( jedna z plaż jest strzeżona )
- w pobliżu obydwu plaż rozległy parking z węzłem sanitarnym
- tuż obok Ośrodek Szkolenia Płetwonurków - gdzie można zamawiać indywidualne lub grupowe szkolenia płetwo nurkowania
- ponad 7 hektarowy zabytkowy park z ciekawym drzewostanem oraz 700 letnim dębem " Sokół "
- w parku zabytkowy XIX wieczny pałacyk i 2 hoteliki , które wchodzą w skład Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego
- przy plaży obok pałacu - wypożyczalnia sprzętu pływającego ( łodzie , rowery wodne , kajaki , żaglówki , deski wind surfingowe )

W bezpośrednim sąsiedztwie parku i Ośrodka Wypoczynkowego znajduje się neogotycki kościół katolicki pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego wzniesiony w latach 1907-1914 a w nim ołtarz i chór wykonane przez Stanisława Matejko - wnuka słynnego Jana Matejki , przepiękne witraże z 1910-11 r. krakowskiej pracowni witraży rodziny Żeleńskich oraz obraz św. Walentego z 1718 r. wykonany przez nieznanego artystę . Na cmentarzu znajduje się zabytkowy kościółek św. Rocha z 1811 r. do którego rok rocznie w sierpniu , na pamiątkę cudownych uzdrowień po zarazie panującej na tych terenach , od ponad 200 lat przybywają ze Słupcy na odpust pielgrzymki wiernych .

W Giewartowie znajdują się również :
- liczne sklepy , bary i restauracja
- ośrodek zdrowia - " Famil-Med "
- apteka
- publiczne aparaty telefoniczne
- agencja pocztowa
- szkoła podstawowa z salą sportową w której w wakacje i ferie istnieje możliwość organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Tradycją Giewartowa stały się już organizowane co roku na przełomie lipca i sierpnia , Ogólnopolskie Turnieje Siatkowej Piłki Plażowej w rama 3-turniejowego Grand-Prix . Z Giewartowa można wybierać się na wycieczki piesze , rowerowe będą samochodowe do pobliskich , równie atrakcyjnych miejscowości jak : Mieczownica , Kosewo czy wokół jeziora .
Kosewo :

Jadąc wzdłuż jeziora Powidzkiego na północ w odległości 3 km od Giewartowa leży Kosewo . Miejscowość typowo letniskowa w której do największych atrakcji zaliczyć można :


- dwa kąpieliska z łagodnymi i piaszczystymi brzegami oraz licznymi pomostami
- Ośrodek Wypoczynkowo - Żeglarski " Horn " z przystanią , wypożyczalnią sprzętu żeglarskiego i wodnego , obozowiskiem i polem namiotowym
- Ośrodek Socjoterapii i Rehabilitacji , który w okresie letnim przyjmuje również turystów w pokojach jak i na polu namiotowym
- liczne bary , jadłodajnie i sklepy

Kierując się z Kosewa na północ , docieramy do rozległych kompleksów leśnych porastających południowe , wschodnie i północne brzegi jeziora Powidzkiego , które w połączeniu z wysokimi jego brzegami w tej części , dostarczają niezapomnianych wrażeń krajobrazowych . Tędy też przebiega trasa rowerowa , będąca dużą atrakcją turystyczną .
Mieczownica :

Miejscowość położona 2 km na południowy- wschód od Giewartowa , to przede wszystkim Stadnina Koni gdzie zgodnie z tradycjami od ponad 100 lat prowadzona jest hodowla koni angloarabskich .
Turyści mogą skorzystać z :

- nauki jazdy konnej
- przejażdżek bryczkami
- pod okiem instruktora wypożyczyć konia pod siodło na przejażdżki po okolicach

W Stadninie ponadto znajduje się :

- eklektyczny pałac z 1894 r. otoczony ponad czterohektarowym parkiem , w którym to można znaleść nocleg
- w parku i obok niego liczne stawy oraz otaczające je urocze łąki i lasy , które przecina rzeczka " Meszna " - biorąca swój początek w pobliskim jeziorze Powidzkim
- zabytkowa gorzelnia

Mieczownica i jej okolice oprócz doskonałych warunków do jazdy konnej znakomicie nadają się na piesze i rowerowe wycieczki .